#MotoPomocnyMotocyklista

W niedzielę mieliśmy przyjemność uczestniczyć w szkoleniu Bezpieczny i MotoPomocny Motocyklista. 🙂

Organizatorem szkolenia jest kampania społeczna  MotoPomocni.pl. To niezwykle ciekawe przedsięwzięcie. Zobaczcie zresztą sami na ich stronie internetowej czym jeszcze się zajmują. 🙂

Ponieważ szkolenie ukierunkowano na motocyklistów, na wstępie omówiono najważniejsze zasady bezpiecznej jazdy motocyklem. Przedstawiono również sposoby postępowania i udzielania pomocy w zdarzeniach komunikacyjnych. Nie zabrakło pokazu w jaki sposób bezpiecznie zdjąć kask poszkodowanemu w wypadku motocykliście.


Źródło: MotoPomocni.pl.

Główna część szkolenia została poświęcono zagadnieniom z zakresu udzielania Pierwszej Pomocy. Każdy cykl wykładów kończył się częścią praktyczną. Uczestnicy mieli m. in. możliwość przećwiczyć procedurę Pierwszej Pomocy oraz wykonać na tzw. fantomie resuscytacje krążeniowo-oddechową. Można było nauczyć się korzystać z defibrylatora AED. Ćwiczenia odbywały się pod czujnym okiem instruktorów i ratowników.

#MotoPomocnyMotocyklista
#MotoPomocnyMotocyklista

Zespół MotoPomocni to super ekipa, złożona z doświadczonych instruktorów i ratowników medycznych, w większości motocyklistów, którzy z entuzjazmem dzielą się swoją wiedzą. Hasło “Zatankowani pasją!” doskonale do nich pasuje!

Dziękujemy Wam za to, że jesteście i że Wam się chce!

Szkolenia odbywają się cyklicznie. Miejsca i dokładne daty można sprawdzić na stronie kampanii → tutaj.