Kierunkowskazy ADV

Minęły już ponad dwa lata od chwili, kiedy to zmieniłem przednie kierunkowskazy na inne, krótsze i mniejsze. Nowe lampy miały nie ulegać uszkodzeniu przy wywrotce tak łatwo jak seryjne. Piszę o tym tu → Wymiana przednich kierunkowskazów.

Niestety, rozwiązanie nie wytrzymało próby czasu. W trakcie zabaw poza asfaltem, podczas spektakularnych gleb, których jestem mistrzem, kierunki nadal się łamały. Postanowiłem ostatecznie rozwiązać tę kwestię. I znów z pomocą przyszedł mi sklep Larsson. 😉

Zestaw kierunkowskazów JMT o nr 1303351 (koszt za 2 szt. około 60 zł) wymagał drobnej modyfikacji. Ponieważ nie chciałem robić dziur w osłonach motocykla, musiałem opracować mocowanie centralne. Rezultatem moich działań było dodanie śruby przechodzącej przez  środek lampki…

…na jej drugą stronę. Niestety, musiałem jeszcze wykonać dodatkowe przejścia na przewody zasilające. Gdyby nie to, kierunkowskazów nie udałoby mi się odpowiednio ustawić względem otworu w owiewce.

Zastosowana przez JMT żarówka H21 ma moc 21W. Nie będzie zatem problemu z seryjnym przerywaczem.

Sam montaż kierunkowskazów po przeróbce jest banalny i co najważniejsze nie wymaga ingerencji w oryginalne osłony motocykla. Pamiętajmy, aby zastosować podkładki sprężyste, które zapobiegną luzowaniu się nakrętek.

Efekt końcowy jest zadowalający. Nowe kierunkowskazy świecą bardzo jasno i… na pewno nie złamią się przy glebie. 😉