motoKOREPETYCJE, czyli naucz się serwisować swój motocykl

Choć niektórym wydaje się, że serwisowanie dwóch kółek to czarna magia, tak naprawdę wystarczy trochę cierpliwości, czasu i dobrych chęci, aby nauczyć się samodzielnie dbać o swój motocykl. Korzyści, które z tego płyną są chyba dla wszystkich oczywiste. Ucząc się serwisu poznajemy konstrukcję motocykla, co daje nam szansę na samodzielne usunięcie usterki, która może wydarzyć się podczas trasy. Uniezależniamy się również w dużym stopniu od warsztatów, a nawet jeśli oddamy motocykl do naprawy, to będziemy wiedzieli jak rozmawiać z mechanikiem. Jest to szczególnie ważne wtedy, gdy coś pójdzie nie tak jak powinno. 😉

motoKOREPETYCJE to propozycja dla motocyklistek i motocyklistów, którzy chcą poznać budowę oraz nauczyć się samodzielnie serwisować oraz naprawiać swój motocykl.

Zajęcia obejmują różnorodną tematykę związana z techniką motocyklową. Podczas wykładu można śledzić czynności serwisowe wykonywane na motocyklu szkoleniowym. Każda z nich będzie wyczerpująco omówiona, co nie oznacza, że nie można zadawać pytań. Nie zabraknie praktycznych rad i rozwiązań problemów, z którymi można się spotkać podczas samodzielnej pracy w garażu lub gdy zaskoczy nas awaria na trasie.

Fot. Wasyl

Organizujemy również warsztaty, na które każdy przyjeżdża swoim motocyklem. Uczestnicy wykonują samodzielnie czynności serwisowe pod opieką i, jeśli zajdzie taka potrzeba, przy pomocy prowadzącego szkolenie.

Fot. Remek

Oferujemy również → szkolenia w terenie polegające na tym, że warsztaty praktyczne odbywają się u szkolonego, który wykonuje czynności serwisowe na swoim motocyklu.

Do udziału motoKOREPETYCJACH serdecznie zapraszamy motocyklistki. Istnieje możliwość zorganizowania spotkań tylko dla Moto Lejdis. 😉

Fot. Remek


motoKOREPETYCJE

Honda Transalp od podstaw – część I

Zakres szkolenia (wykład)

Gdzie szukać informacji serwisowych? Zestaw narzędzi, który jest niezbędny w trasie i przyda się w garażu. Podstawowa kontrola motocykla. Jak dobrać się do podzespołów Transalpa? Układ dolotowy. Luzy zaworowe. Układ zapłonowy. Układ paliwowy (podstawy).

Informacje szczegółowe, zapisy

Proszę przejść → tutaj.


Honda Transalp od podstaw – część II

Zakres szkolenia (warsztaty)

Gdzie szukać informacji serwisowych? Zestaw narzędzi, który jest niezbędny w trasie i przyda się w garażu. Podstawowa kontrola motocykla. Jak dobrać się do podzespołów Transalpa? Wymiana oleju i filtra oleju. Hamulce. Koła i zawieszenie.

Informacje szczegółowe, zapisy

Proszę przejść → tutaj.


Honda Transalp od podstaw – część III

Zakres szkolenia (wykład)

Układ dolotowy. Luzy zaworowe. Układ zapłonowy. Układ paliwowy dla zaawansowanych.

Informacje szczegółowe, zapisy

Proszę przejść → tutaj.


W przygotowaniu

  • Suzuki V-Strom od podstaw
  • Suzuki VX 800 od podstaw
  • Yamaha XT 660X od podstaw
  • Yamaha Fazer 600 od podstaw

Na liście nie ma Twojego motocykla? A może chcesz wziąć udział w motoKOREPETYCJACH, ale żadne zajęcia nie uwzględniają Twoich potrzeb? Jeśli masz pomysł na szkolenie daj nam znać. Przygotujemy zajęcia dotyczące motocykla którym jeździsz z zagadnień, które zaproponujesz. Jeśli preferujesz zajęcia indywidualne, możemy zorganizować dla Ciebie osobny kurs. Napisz do nas → szkolenia@motostforky.pl.

motocyklowe podróże małe i duże