motoMajówka 2023 z motoStforkami

Dzień dobry!

motoSTFORKY, czyli Marta i Griba zapraszają na wspólną, majówkową, offroadową moto włóczęgę!

Jeśli lubisz podróżować na motocyklu ADV i uważasz, że prawdziwa przygoda zaczyna się tam, gdzie kończy się asfalt, a obozowanie w lesie oraz spanie w namiocie lub pod gołym niebem nie jest dla Ciebie problemem, to może Ci się spodobać to co planujemy.

Ogólny zarys wypadu

Startujemy z 3City (Gdynia) w piątek (28.04.2023) po pracy. Spotykamy się na pierwszym noclegu, który znajduje się w miejscu oddalonym od Trójmiasta o około 60 km.

Dojazd we własnym zakresie, jak kto woli, jeśli starczy czasu offem, jak będzie go zbyt mało bocznymi asfaltami. Nocleg pod namiotami na miejscu biwakowym położonym nad wodą. Namiary w postaci współrzędnych GPS uczestnicy otrzymają dzień wcześniej. 😉

Właściwą przygodę rozpoczniemy w sobotę (29.04.2023). Dzień zaczniemy zapewne od kawy i śniadania oraz odprawy na której dowiecie się dokąd tak naprawdę jedziemy. 🙂

W ciągu trzech dni będziemy przemieszczać się śladami opracowanymi przez Gribę, który poprowadzi sobie tylko znanymi ścieżkami, drogami polnymi, gruntowymi i leśnymi (gminnymi i wydzielonymi z obszarów LP) w kierunku pozostającym na razie niespodzianką. Niestety niekiedy może się trafić jakiś dłuższy odcinek asfaltu, może też się zdarzyć, że trzeba będzie zawrócić. 🙂

Całość trasy wynosi ponad 550 km, planujemy ją zakończyć w  poniedziałek (1.05.2023) w okolicach Kościerzyny, skąd każdy będzie mógł w dogodny sposób wrócić do swojej części Trójmiasta.

Nie zamierzamy nigdzie się spieszyć i dziennie będziemy robić około 200 km. Po drodze być może trafią się atrakcje możliwe do zwiedzenia bez nadmiernego oddalania się od motocykla (czyli tak jak lubi Griba). 🙂

Uwagi do marszruty

Przedstawiony plan jest luźny. Kto nas zna wie, że jeździmy bez napinania się, nie na czas. Nie musimy nic udowadniać, ani ustanawiać rekordów przejechanych kilometrów. Nie mamy też zamiaru jeździć od samego rana do późnego wieczora. Dlatego marszruta może ulec zmianie.

Ostrzegamy, że lubimy zatrzymywać się na stacjach na kawę, często robimy też przystanki na zdjęcia. 😉

W miarę możliwości tempo przejazdu będzie dostosowane tak, aby każdy czuł się komfortowo i bezpiecznie oraz mógł czerpać przyjemność z jazdy.

Poniedziałkowy powrót do Trójmiasta w naszym przypadku być może zakończy się w okolicach Kościerzyny. W takiej sytuacji podpowiemy jednak jak i którędy wrócić offem do 3City. 😉

Dodatkowe bonusy

W trakcie trasy będzie można liczyć na wsparcie i podstawową pomoc w zakresie mechaniki motocyklowej. Wieczorem (być może przy ognisku) będzie czas, aby podzielić się wiedzą z zakresu obsługi programu OsmAnd oraz planowania tras.

Dla kogo

Dla każdego, kto lubi offroadowo podróżować na motocyklu, obozować w lesie i spać w namiocie lub pod gołym niebem. W spotkaniu może wziąć udział każdy, kto ma na to ochotę.

Trasy zostały przewidziane na motocykle ADV, ale mile widziane są wszystkie maszyny na dwóch kołach, które umożliwiają sprawne poruszanie się poza siecią dróg utwardzonych.

Odpowiedzialność

Chcielibyśmy zaznaczyć, że wydarzenie ma charakter towarzyski, na zasadzie spotkania grupy znajomych i wyłącznie tak należy je rozumieć.

Wychodzimy z założenia, że każdy jest dorosły i zdaje sobie sprawę z tego, że bierze udział na własną odpowiedzialność.

Co chcemy w zamian?

Oczekujemy pozytywnego nastawienia, dobrego humoru, kulturalnego zachowania i… tylko tyle! 😉

Jak się zapisać?

Chcemy zorientować się ile będzie chętnych i utworzyć grupę na msg FB do komunikacji, dlatego prosimy o wypełnienie formularza.

Prosimy o podanie swojego nick’a na msg FB oraz ksywy (imienia), której używacie na co dzień.

Przesłanie formularza oznacza zgodę na przetwarzanie przez nas zawartych w nim informacji, które wykorzystamy wyłącznie na potrzeby spotkania. Zgromadzone dane zostaną usunięte po jego zakończeniu.

Zanim zaczniecie wypełniać formularz sprawdźcie, czy jesteście zalogowani na swoje konto w usłudze Gmail. 😉

motocyklowe podróże małe i duże