Nawigacja OsmAnd – pierwsze kroki

OsmAnd czyli Offline Mobile Maps and Navigation to aplikacja do nawigacji i wyznaczania tras działająca na każdym smartfonaie. Aplikacja bazuje na mapach OpenStreetMap i działa w trybie offline.

Kto szuka offroadowych atrakcji z pewnością doceni fakt, że OsmAnd potrafi w oparciu o zdefiniowane kryteria wytyczyć trasę unikającą asfaltu. Dokładne  podkłady pozwalają na nawigację po drogach gruntowych, ścieżkach i szlakach, których nie ma szansy znaleźć w “zwykłej” nawigacji, czy choćby na Google Maps.

OsmAnd posiada ogromne możliwości, a dodatkowo funkcjonalność  aplikacji zwiększa duża liczba wtyczek. Obsługa nie jest trudna, ale wymaga jednak przyzwyczajenia się do sposobu w jaki zarządza się wyznaczaniem trasy i innymi ustawieniami.

Wersja bezpłatna potrafi to samo co program  z wykupioną licencją. Jedynym  ograniczeniem jest liczba pobrań obszarów mapy, które możemy wykorzystać w aplikacji. Można zatem wypróbować wszystkie funkcje, a gdy uznamy, że aplikacja spełnia nasze oczekiwania wykupić licencję.

Poniżej mini tutorial dla początkujących jak w OsmAnd uruchomić gotowy track.

OsmAnd – pierwsze kroki

motocyklowe podróże małe i duże