Szkolenie w terenie

W ostatni dzień stycznia miałem przyjemność poprowadzić → motoKOREPETYCJE, których głównym tematem była kontrola luzów zaworowych w motocyklu V-Strom 1000.

Tym razem było to “szkolenie w terenie”, warsztaty praktyczne odbyły się bowiem u szkolonego, który wykonywał czynności serwisowe na swoim motocyklu.

W trakcie spotkania została wyczerpująco przedstawiona tematyka związana z rolą i działaniem układu rozrządu w czterosuwowym silniku spalinowym.


Autor filmu: Wasyl

Podczas ćwiczeń praktycznych każde podejmowane działanie było uprzednio omówione, a szkolony mógł liczyć na pomoc i wsparcie podczas realizowania kolejnych czynności zmierzających do wykonania zadania.

Fot. Wasyl

Uczestnicy spotkania zostali zapoznani ze wszystkimi zagadnieniami. Właściciel motocykla po przeszkoleniu samodzielnie skontrolował luzy zaworowe. 🙂

Przy okazji w motocyklu wykryto uszkodzenie łożysk główki ramy, ale ich wymiana to już temat na kolejne zajęcia. 🙂

Więcej zdjęć ze spotkania znajduje się na Instagramie w zapisanych relacjach na profilu Griba Garage, gdzie zamieszczam również zdjęcia z napraw, serwisów i modyfikacji, które wykonuje w moim garażu. Zapraszam! 😉